Werbea – Body, Mind, Soul & Spirit

Všimli ste si na tvári prvé vrásky alebo máte pocit, že tie staršie sa prehĺbili a zvýraznili? Chýba vám kolagén. Kolagén pre pleť a pokožku funguje ako opora aj ako jej výplň. Spevňuje jej hlboké vrstvy a tým ju vypína – redukuje tvorbu nových vrások a zjemňuje staré vrásky a strie, takže sú menej viditeľné. Užívanie BEAUTY Collagen dodáva vášmu telu bioaktívnu formu kolagénu a zároveň prispieva k zvýšeniu syntézy vášho vlastného kolagénu v metabolických procesoch tela. Prejaví sa to zvýšením pevnosti a elasticity pokožky. Vaša pleť bude jemnejšia a získa mladistvý výzor. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky. Zinok a komplex vitamínov (D3, B2, B3) prispievajú k udržaniu zdravej pokožky. Preto sú v BEAUTY Collagen obsiahnuté v dostatočnom množstve.

WERBEA BEAUTY Collagen je ideálnou kombináciou 6 účinných látok,  komplexu vitamínov (B2, B3, B6, B7, B9, D3, E), zinku a selénu s dôrazom na ich synergický efekt pri pôsobení v ľudskom organizme. Jednotlivé účinné látky sa vzájomne dopĺňajú, podporujú svoj účinok, zlepšujú svoju vstrebateľnosť a biologickú dostupnosť tak, aby mohli v maximálnej miere rozvinúť svoj potenciál. Pri pravidelnom užívaní vaše telo pocíti pozitívny vplyv tejto kombinácie už po niekoľkých týždňoch – krása a zdravie vašej pleti, vlasov i nechtov začne prúdiť z vnútra a prejaví sa navonok. Zároveň doplníte do tela antioxidanty, zredukujete pocit únavy, dodáte si energiu, podporíte stav svojej psychiky i funkciu imunitného systému. 

 Beauty Collagen Účinky:

  • Redukcia vrások – Kolagén pre pleť a pokožku funguje ako opora aj ako jej výplň. Spevňuje jej hlboké vrstvy a tým ju vypína – redukuje tvorbu nových vrások a zjemňuje staré vrásky a strie, takže sú menej viditeľné. Užívanie BEAUTY Collagen dodáva vášmu telu bioaktívnu formu kolagénu a zároveň prispieva k zvýšeniu syntézy vášho vlastného kolagénu v metabolických procesoch tela. Prejaví sa to zvýšením pevnosti a elasticity pokožky. Vaša pleť bude jemnejšia a získa mladistvý výzor. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky. Zinok a komplex vitamínov (D3, B2, B3) prispievajú k udržaniu zdravej pokožky. Preto sú v BEAUTY Collagen obsiahnuté v dostatočnom množstve.
  • Hydratácia pleti – Kyselina hyalurónová sa prirodzene nachádza v koži. Je schopná zadržiavať vodu, vďaka tejto vlastnosti hydratuje pokožku, spomaľuje starnutie kože a pomáha vyhladzovať vrásky. Synergický efekt hydrolyzovaného kolagénu prispieva k hydratácii kože, chráni pokožku pred nadmerným vysušovaním vplyvom slnečného žiarenia a zvyšuje ochranu pred UVA a UVB žiarením. Vaša pleť bude menej suchá, dostatočne hydratovaná, hladká, omladená a prirodzene napnutá.
  • Zlepšenie kvality vlasov a nechtov – Minerálne látky zinok a selén prispievajú k udržaniu zdravých vlasov a nechtov. Biotín (vitamín B7) prispieva k udržaniu zdravých vlasov. Kombinácia s hydrolyzovaným rybím kolagénom napomáha k pevnejším, pružnejším a lesklejším vlasom. Vaše vlasy budú mať menší sklon šedivieť, padať a lámať sa. Zrýchli sa rast vlasov a je možné, že dôjde aj k prírastku nových vlasov. Vaše nechty budú pevnejšie, zredukuje sa ich lámavosť a štiepenie. Vlasy i nechty budú zdravšie a kvalitnejšie.
  • Zníženie oxidačného stresu a podpora imunitného systému – Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky, kostí, chrupaviek a zubov. Zároveň prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom. K správnemu fungovaniu imunitného systému prispievajú aj– Kyselina listová (vitamín B9), vitamín B6, vitamín D3, Zinok, Selén. Vitamín E, Koenzým Q10 a výťažok zo zeleného čaju patria do skupiny antioxidantov a prospievajú k udržaniu mladistvého vzhľadu pokožky, chránia bunky pred oxidačným stresom. K ochrane buniek pred oxidačným stresom prispievajú aj – vitamín B2, Zinok a Selén. V BEAUTY Collagen nájdete všetky tieto zložky v potrebných množstvách a kombináciách. 
  • Zníženie únavy, dodanie energie a zlepšenie stavu psychiky – Premyslená kombinácia účinku komplexu vitamínov v BEAUTY Collagen prispieva k:
  • zníženiu vyčerpania a únavy – vitamíny B9, B7, B6, C, B3, B2
  • správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie – vitamíny B7, B6, B3, B2
  • správnej funkcii psychiky – vitamíny B9, B7, B6, B3
  • správnemu fungovaniu nervového systému – vitamíny B7, B6, B3, B2

Prečo práve Kolagén od Werbea?

Základnou zložkou nášho BEAUTY Collagen je klinicky testovaný, hydrolyzovaný rybí kolagén prémiovej kvality, vyrobený vo Francúzku enzymatickou hydrolýzou (tkzv. metóda „za studena“), aby sa v čo najväčšej miere zachovali jeho biologické vlastnosti a využiteľnosť v biochemických procesoch vášho organizmu. Vzniknutá štruktúra kolagénu v podobe trojitej špirály je identická s tou, ktorú syntetizuje vaše telo. 

Kolagén (skladá sa približne z 20 druhov základných aminokyselín) je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív a hlavnou organickou zložkou podporného systému – chrupaviek a kostí, kože, šliach a väzív. Je hlavným pilierom spojivového tkaniva a najdôležitejšou bielkovinou ľudského tela. Tvorí 1/3 všetkých bielkovín v tele. Kolagén nie je trvalý. V tele neustále prebieha jeho permanentná výmena. Zaniká a súčasne sa obnovuje – je udržiavaný chondrocytmi, fibroblastami, keratinocytmi (jednoduché formy kolagénu).

Od 25-30. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už tvorí len 1/3 -1/2. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom, vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov, znížením trenia vo vnútri kĺbov až rôznymi degeneráciami chrupaviek. Nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých vrások či celulitídy. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk a vitalitu, nechty sa lámu – začína proces starnutia. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivých kĺbov, pružnej pokožky bez vrások a kvalitných vlasov je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Význam užívania hydrolyzovaného kolagénu v mladšom veku rastie najmä u športovcov a iných fyzicky aktívnych ľudí, ktorých pohybový aparát je pravidelným tréningom, fyzickou prácou alebo nadváhou viac zaťažovaný.

Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) v BEAUTY Collagen obsahuje vo vode rozpustné kolagénové peptidy, ktoré sú vstrebávané v tráviacej sústave, transportované krvou a lymfou a nakoniec využívané k výžive kolagénových spojivových tkanív (koža, šľachy, väzivo a pod.). Stimuluje produkciu vášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu

Najnovšie články

Beauty Collagen
07 júla, 2021
Zinok, Vitamín C, D3
03 septembra, 2021
Blog Power collagen
03 septembra, 2021
X