Werbea – Body, Mind, Soul & Spirit

Power Collagen je primárne zameraný na zlepšenie stavu kĺbov, regeneráciu chrupaviek a spevnenie kostí. Dokázali sme však vytvoriť zmes účinných látok, tak aby zároveň znižoval oxidačný stres, zlepšil zdravie vašich svalov a podporil váš imunitný systém. Vitamín C zároveň prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky, kostí, chrupaviek a zubov. 

K správnemu fungovaniu imunitného systému prispievajú aj Kyselina listová (vitamín B9), vitamín B6, vitamín D3 a Zinok. Vitamín E je silný antioxidant a spolu vitamínom B2 i zinkom prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Horčík a vitamín D3 prispievajú aj k správnemu fungovaniu svalov. V POWER Collagen nájdete všetky tieto zložky v potrebných množstvách a kombináciách s dôrazom na ich synergický efekt pri pôsobení v ľudskom organizme. Jednotlivé účinné látky sa vzájomne dopĺňajú, podporujú svoj účinok, zlepšujú svoju vstrebateľnosť a biologickú dostupnosť tak, aby mohli v maximálnej miere rozvíjať svoj potenciál. 

Pri pravidelnom užívaní vaše telo pocíti pozitívny vplyv tejto kombinácie už po niekoľkých týždňochzdravé kĺby, obnovené chrupavky a pevné kosti sa prejavia ústupom bolesti kĺbov, zlepšenou pohyblivosťou, zvýšenou telesnou silou a dlhšou výdržou pri fyzicky náročných aktivitách. Tieto účinky uvítajú nie len športovci a fyzicky pracujúci, ale aj ľudia s nadváhou, zotavujúci sa z úrazov pohybového aparátu, seniori a ľudia so sedavým zamestnaním. Zároveň podporíte správne fungovanie svalov, zredukujete pocit únavy, dodáte si energiu, podporíte stav svojej psychiky i funkciu imunitného systému. 

Prečo je hydrolyzovaný kolagén základnou zložkou POWER Collagen?

Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina. Skladá sa približne z 20 druhov základných aminokyselín. Je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív a hlavnou organickou zložkou podporného systému – chrupaviek a kostí, kože, šliach a väzív. Je hlavným pilierom spojivového tkaniva a najdôležitejšou bielkovinou ľudského tela. Tvorí 1/3 všetkých bielkovín. Kolagén môže vzniknúť výlučne v metabolických (anabolických) procesoch systému stavovcov. Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) obsahujúci vo vode rozpustné kolagénne peptidy, ktoré sú vstrebávané, krvou a lymfou transportované a využívané k výžive kolagénnych spojivových tkanív. 

Hydrolyzovaný kolagén sa vyrába enzymatickou hydrolýzou kolagénu, tzv. „studenou“ technológiou. Kolagén nie je trvalý. V tele stále prebieha jeho permanentná výmena. Zaniká a súčasne sa obnovuje a je udržiavaný chondrocytmi, fibroblastami, keratinocytmi (jednoduché formy kolagénu). Od 25. – 30. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov, znížením trenia vo vnútri kĺbov až rôznymi degeneráciami chrupaviek

Účinky hydrolyzovaného kolagénu:

 • zmierňuje bolesti kostí a kĺbov pri artritíde i reumatizme
 • regeneruje chrupavky v kĺboch pri artróze, artritíde a osteoartritíde
 • spomaľuje rednutie kostí pri osteoporóze
 • urýchľuje hojenie po zlomeninách, pôrode či chirurgických zákrokoch
 • zlepšuje hojenie pokožky pri poraneniach a popáleninách 
 • pomáha proti paradentóze
 • zmierňuje bolesti chrbtice a ischias (zápal sedacieho nervu)
 • výrazne spomaľuje starnutie pokožky a zvyšuje jej elasticitu, čo je dobré najmä na pleť
 • vyhladí drobné vrásky a zosvetlí pigmentové škvrny
 • pôsobí ako účinná doplnková terapia pri liečbe celulitídy
 • účinkuje proti rozšíreným cievkam a striám 
 • regeneruje nechty a vlasy, čiže má aj anti-age efekt a pomáha na rast vlasov
 • obsahuje glycín, ktorý je dôležitý pre zdravý rast svalov
 • pomáha vo väčšine prípadov akné
 • lieči povrchové aj vnútorné kŕčové žily
 • zmäkčuje okraje starých jaziev
 • vyhladzuje čerstvé jazvy, takže je dôležitý napríklad aj na tvár po rôznych úrazoch alebo chorobách, napríklad po akné alebo psoriáze
 • pomáha s liečbou kožných alergických reakcií
 • pomáha pri zápaloch pokožky
 • doplnkovo pri nervových bolestiach a chronickom zápale kostí, rekonvalescencia je efektívnejšia
 • pomáha s prevenciou rakoviny kože
 • aminokyselina glycín, ktorá sa nachádza v kolagéne vo vysokej koncentrácii vplýva na lepšiu kvalitu spánku a pôsobí proti úzkosti
 • podporuje hormonálnu rovnováhu – kolagén pomáha vyrovnávať inzulín, kortizol, estrogén, testosterón, DHEA (prasterón), melatonín, progesterón a ľudský rastový hormón
 • pozitívne vplýva na zdravé zuby a ďasná
 • kolagén zlepšuje trávenie a pomáha pri odstraňovaní „syndrómu deravého čreva“ – spevňuje črevnú stenu a regeneruje črevné klky
 • znižuje riziko aterosklerózy – zlepšuje pružnosť ciev, hlavnou zložkou štruktúry cievnej steny  je kolagén
 • užívanie kolagénu zlepšuje náš metabolizmus a zároveň znižuje chuť do jedla. Zvýšenie metabolizmu nastáva vďaka aminokyseline glycín, ktorá prináša krvný cukor do tkaniva a naopak zvyšuje energiu. Užívanie kolagénu navodzuje pocit zasýtenia, najmä ak sa užíva nalačno.

Prečo je  v POWER Collagen hydrolyzovaný hovädzí kolagén?

Kolagénu je popísaných 27 typov (niektorí odborníci hovoria o 70-90 typoch!), z pohľadu užívania výživových doplnkov je potrebné rozlišovať nasledujúce:

Kolagén typ I. je najrozšírenejší v našom tele. Je prítomný napríklad v šľachách, kostiach, zuboch, koži a vlasoch. Predstavuje 90 % kolagénu v organizme. Tento typ kolagénu má širokospektrálne využitie, napríklad pri výrobe potravinových doplnkov vyživujúcich kostné tkanivo, kĺby, kožu, vlasy, nechty. Ale aj vo výrobe kozmetických prípravkov. Stimuluje produkciu nášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu.

Kolagén typ II. sa nachádza v chrupavkách. Často je využívaný v tkanivovom inžinierstve, najmä preto, že slúži ako „pletivo“, na ktorom sa uchytávajú a správne rozmiestňujú chondrocyty -chrupavkové bunky. Jeho konzumácia je vhodná pri regenerácii kĺbov a chrupaviek.

Kolagén typ III. sa v tele nachádza v menšom množstve a mladšom veku človeka. Z hľadiska funkcie je v podstate identický s typom I.

Hydrolyzovaný hovädzí kolagén je zmes kolagénov I. a II. (čiastočne aj III.) v pomere podobnom ako v ľudskom tele. Okrem pôsobenia a účinku kolagénu I. prináša aj významnú regeneračnú schopnosť pre chrupavky. POWER Collagen je zameraný na zlepšenie stavu kostí, kĺbov a chrupaviek – preto je jeho základnou zložkou hydrolyzovaný hovädzí kolagén. Denná odporúčaná dávka POWER Collagen je vyššia ako pri BEAUTY Collagen (rybí kolagén obsahuje výlučne kolagén I. typu), aby sa zabezpečil dostatočný prísun kolagénu II. typu pre zdravé chrupavky v správnom množstve a pomere k ostatným synergicky pôsobiacim účinným látka v produkte.

Čo spôsobuje nedostatok kolagénu? 

Nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých problémov s kĺbami – „vŕzgajú“, praská v nich, začínajú bolieť pri väčšej záťaži, strácajú svoju doterajšiu pohyblivosť. Kosti sú slabšie, dostavujú sa prvé príznaky osteoporózy. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk a vitalitu, nechty sa lámu – začína proces starnutia. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivých kĺbov, zdravých a silných kostí, pružnej pokožky bez vrások a kvalitných vlasov je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Význam užívania hydrolyzovaného kolagénu v mladšom veku rastie najmä u športovcov a iných fyzicky aktívnych ľudí, ktorých pohybový aparát je pravidelným tréningom, fyzickou prácou alebo nadváhou viac zaťažovaný. Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) v POWER Collagen obsahuje vo vode rozpustné kolagénové peptidy, ktoré sú vstrebávané v tráviacej sústave, transportované krvou a lymfou a nakoniec využívané k výžive kolagénových spojivových tkanív (koža, šľachy, kĺby, väzivo a pod.). Stimuluje produkciu vášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu.

 

Najnovšie články

Beauty Collagen
07 júla, 2021
Zinok, Vitamín C, D3
03 septembra, 2021
Blog Power collagen
03 septembra, 2021
X